Každé poprvé je začátek něčeho nového, něco stojí, ať čas nebo třeba překročení vlastních hranic a někam vás posune. Ukážu vám 6 kroků, které potřebujete udělat, než začnete. Vyvarujete se chyb, nebo se rozhodnete ke kroku delegování.
Tenkrát poprvé
Můj první web se narodil před pěti lety. Najdete ho na doméně My3vTOM. Tenkrát jsem neměla vůbec žádnou zkušenost s on-line světem. Poslechla jsem si webinář, vygooglila pár informací, pojala chuť psát blog a monetizovat ho.
Prošla jsem si celým procesem, několikrát upadla a zase vstala. Díky zkušenostem spatřil tento (kde teď čtete článek) světlo světa během pár večerů jednoho měsíce. Ani jeden není úplně dokonalý, ale jsem jejich paní, a to je oč tu běží.
Jestli se chcete něco naučit, mít nad webem kontrolu a netlačí vás termín, jděte do toho svépomocí. Čas je minimální investicí, která se vám časem vrátí. Smiřte se ale s tím, že to nebude dokonalý.
Máte-li s webem větší plány než si jen ušudlat jednoduchou webovou vizitku, udělejte pár kroků, než se do toho pustíte. Ať nešlápnete vedle a jdete efektivně hned tím správným směrem.
Taky to můžete celé delegovat (o tom článek není), ale těmito kroky projděte i tak. Nikdo vás pak nevytahá za nos a získáte opravdu to, co jste chtěli.
Ujasněte si co chcete
Štěstí přeje připraveným:
Prozkoumejte terén
Konzultujte své požadavky a představu alespoň s jedním odborníkem (doporučuji spíš dva), ať získáte odpovědi na následující otázky a relevantní informace pro rozhodnutí o řešení. Nechte si od odborníka:
Rozhodněte se a plánujte
Vše co jste zjistili hoďte na papír, posuďte a plánujte:
Poučte se z nezdarů ostatních
Inspirujte se
Má doporučení vycházejí z praxe získané posuzováním dopadů změn do procesů a informačních systémů. Z vlastní zkušenosti se stavbou webů a času věnovaného vzdělávání. Většinu bodů lze upraveně aplikovat na jakoukoliv změnu.
Ať se daří a vaše weby jsou ostřejší než břitva 🙂
Pokud vás téma zaujalo, přidejte se do komunity mého občasníku a získáte pravidelnou dávku inspiraci.
Napsat komentář